Binance.US Banka Ortağı Arıyor

Binance’in ABD kolu banka iflaslarının ardından iş birliği yapacak banka arayışına girdi.

Binance’in ABD kolu, yeni bir banka ortağı bulma konusunda zorluk yaşıyor. Amerika’daki banka başarısızlıklarından sonra Binance.US, ortak çalışacağı bir banka bulamıyor.

Binance.US Para Çekimleri için Banka Ortağı Bulamıyor

Wall Street Journal‘ın haberine göre, Binance‘in ABD kolu, ülkedeki müşterilerin fiat para giriş çıkışı yapabilmesini sağlayacak bir banka ortağı bulma konusunda zorluk yaşıyor.

WSJ’ye göre, Silvergate ve Signature Bank’ın yaşadığı sıkıntılar, Binance.US‘ı bankacılık hizmetlerinden yoksun bıraktı.

Kripto şirketleri ile çalışan bankalara yapılan baskı, bu durumun açığa çıkmasındaki bir başka faktör olarak öne çıkıyor. ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), geçtiğimiz ay çeşitli ihlaller sebebiyle Binance’i ve CEO’su Changpeng Zhao’yu dava etmişti.

Binance.US, müşterilerinin işlemlerini daha sağlıklı yapabilmesi için ABD dolarını doğrudan elinde tutacak bir banka arıyor. Ancak şirketin Cross River Bank ve Customers Bancorp gibi bankalarla doğrudan bankacılık ilişkileri kurma yönündeki girişimleri başarısız olmuş durumda.

Binance’in ABD kolunun banka partneri konusundaki arayışları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir