Cumhurbaşkanı Erdoğan duygusal anlar yaşayan Avsever Paşa’yı sarılarak teselli etti

AA & Ensonhaber

Yaklaşık iki ay aranın ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı öncesinde duygusal anlar yaşandı.

30 Ağustos’ta emekliye ayrılacak olan ve son kez MGK toplantısına katılan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile MGK Genel Sekreter Yardımcısı Tuğgeneral Alper Eser’e Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafındansaat ve çini hediye edildi.

Avsever Paşa’nın duygusal anları

Musa Avsever, burada yaptığı konuşmada askerliğe 1971 yılında başladığını, bu şura ile emekliliğe ayrıldığını belirterek, “Bir subayın gelebileceği en üst seviyeye geldim. Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, bu sırada duygulanan Avsever’e sarılarak, “Kendisi duygulandı, biz de duygulandık. Sağ ol” şeklinde konuştu.

Orgeneral Atilla Gülan da TSK’ya 47 sene hizmet verdiğini ifade ederek Avsever’in kendisinden daha fazla hizmetinin olduğunu söylerken görevini en üst düzeyde bıraktığı için onurlu ve gururlu olduğunu dile getirerek destekleri için Erdoğan’a teşekkür etti.

Fidan’a Devlet Üstün Hizmet Madalyası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Milli İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT) 13 yılı aşkın müsteşar yardımcısı, müsteşar ve başkanlık ile Cumhurbaşkanı özel temsilcisi olarak görev yapan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a Devlet Üstün Hizmet Madalyası verdi.

Madalyayı alan Fidan, “Ben bu madalyayı benimle beraber görev yaparken Libya’da, Karabağ’da, Suriye’de, Irak’ta sizin emirlerinizi hayata geçirmek için şehit olan arkadaşlarım adına alıyorum” derken Erdoğan da “Rabb’im mekanlarını cennet eylesin” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x