Google da Katılıyor: Bu 5 GameFi Coin Tırmanabilir!

Video oyun endüstrisinin katılım sağladığı ve küresel oyuncu kitlesinin yakından takip ettiği Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) 20 Mart’ta başladı. Google ve Meta gibi devlerin sponsor olduğu etkinlikte sahne alacak 5 GameFi coin, pozitif fiyat hareketleri gösterebilir.

GameFi coin piyasası hareketli bir haftaya hazırlanıyor

Sektörün büyük toplarını ağırlayan Oyun Geliştiricileri Konferansı, her yıl Game Developers Choice Awards ve Independent Games Festival kapsamında düzenleniyor. Bu yılki konferansın sponsorları arasında Google, Epic Games, Meta, Microsoft, Amazon ve Blockchain temsilcileri olarak Polygon ve Gala Games yer alıyor.

Ubisoft ve Blizzard gibi şirketlerde Blockchain oyunlarının katıldığı konferansta başlıklar ve sunumlar sergileyecek. Kriptokoin.com olarak GameFi coin piyasasının yaklaşan etkinlik eşliğinde ivme kazandığını aktarmıştık.

Bu 5 oyun coini başrolde olabilir

Ethereum için ölçeklendirme çözümleri sunan Arbitrum ve Polygon’un yanı sıra Binance destekli BNB Chain ekibi de rakip Layer 1 projelerinin yanı sıra konferansta yer alacak. Bu ağlar, çeşitli GameFi projelerini platformlarına dahil etmedeki avantajlarını sergileyecek.

Alien Worlds (TLM), Gala Games (GALA), The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS) ve Immutable X (IMX), konferansın katılımcıları arasında yer alıyor. GameFi coin piyasasının son zamanlarda Bitcoin’e karşı nasıl performans sergilediğini gösteren aşağıdaki grafiğe göre, GMT, MAGIC ve GALA ivme kazanan coin’ler arasında.

Oyunlar neden Blockchain teknolojisine ihtiyaç duyuyor?

Blockchain, merkezi olmayan bir yapıya sahip olduğu için oyunların güvenli ve şeffaf bir şekilde yönetilmesine olanak sağlıyor. Blockchain teknolojisi sayesinde oyun içi ekonomiler, oyun içi varlıklar ve diğer oyun öğeleri, oyuncular arasında güvenli bir şekilde takas edilebilir ve bu takas işlemleri kaydedilebilir.

Ayrıca, Blockchain teknolojisi, oyun geliştiricilerinin oyunların içindeki öğelerin mülkiyetini doğrulamasına ve kontrol etmesine izin vererek, diğer oyuncuların veya sahte ürünlerin oyun içi öğeleri çalmasını veya kopyalamasını engelleyebilir. Bu nedenle, Blockchain teknolojisi oyun dünyasında büyük bir potansiyele sahip ve oyun endüstrisinde daha fazla kullanım alanı buluyor.

Axie Infinity, GameFi Coin piyasasını

Axie Infinity, 2021 yılında büyük bir başarı elde etti ve kripto para dünyasında adından sıkça söz ettirdi. Bu oyun, Ethereum üzerinde çalışan bir NFT tabanlı oyun olarak tanımlanabilir. Oyuncular, kendilerine ait Axie adı verilen dijital yaratıkları yetiştiriyor, savaştırıyor ve takas ediyorlar.

Axie Infinity’nin 2021 yılındaki başarısı, özellikle NFT’lerin popülaritesindeki artışla ilişkilendiriliyor. Oyun, Temmuz ayında aylık 2 milyon aktif kullanıcıya ulaştı ve o dönemde günlük 7 milyon dolarlık bir işlem hacmi kaydetti. Ayrıca, Axie Infinity içinde kullanılan token olan AXS’nin fiyatı da 2021 yılı boyunca önemli ölçüde arttı. AXS, yıl başında yaklaşık 0.30 dolar iken, Aralık ayında 170 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Özetle, 20 Mart ve 24 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Oyun Konferansından önemli başlıklar çıkabilir. Etkinlik şu anda başladı ve ilk görüntüler ortaya çıkıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*