Popüler Kripto Para Borsasında Erişim Sorunu Yaşanıyor!

Dev kripto para borsası OKX, sunucularında aralıklı sorunlar nedeniyle 17 Mart’ta bir kesinti yaşadığını açıkladı! Kesinti ile beraber kullanıcılar Twitter üzerinden tepkilerde bulundu! İşte detaylar…

Dev kripto para borsası kısa süreli bir kesinti yaşadığını aktardı

Dev kripto para borsası OKX, gün içerisinde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda, sunucularının yaşadığı problem nedeniyle kesintiler gerçekleştiğini aktardı. Yapılan açıklamalarda şirket, teknoloji ekibinin hizmet kesintisini çözmek için çalıştığını aktararak fonların güvende olduğunu belirtti. Her ne kadar borsa fonların güvende olduğunu aktararak hemen duruma müdahale etse de, birçok kripto para kullanıcısı geçtiğimiz aylarda yaşanan FTX çöküşünden zarar görmesi nedeniyle genel olarak böyle açıklamalara şüpheli bakıyor. Dev kripto para borsası, yaptığı açıklamalarda şu sözleri aktardı:

“Şu anda sadece kesinti dönemindeyiz. Bundan sonra TSİ 12:27 İtibariyle alım satım devam edecektir. Her şey düzeldiğinde genel raporları kullanıcılara aktaracağız. Sabrınız için teşekkürler.”

Kesintinin birkaç dakika sonrasında OKX, ekibin yaptığı çalışma ile beraber tüm hizmetlerini yeniden başlattı ve kullanıcılardan herhangi bir aksilik ve anormallik yaşanması durumunda ekibe haber vermelerini istedi. OKX, yakında kesintiye ait tüm raporlarını yayınlayacağını da duyurdu. Borsanın faaliyetleri anlık olarak güncel ve açık halde bulunuyor.

Dev Bitcoin borsası ilk defa kesinti yaşamıyor!

Daha önce kriptokoin.com olarak duyurduğumuz üzere bu durum, OKX’in bir kesintiyi ilk kez ortaya çıkarışı değil. Geçtiğimiz yılın Aralık yaında, Seyşeller merkezli kripto borsası, birincil altyapı sağlayıcısı Alibaba Cloud’un Hong Kong veri merkezinde bir donanım arızası duyurmasının ardından hizmet kesintilerine uğradı.

Yaşanan kritik kesinti 24 saat sürdü ve bu süre içerisinde OKX hiçbir işlemde bulunmadı. Bununla beraber en son kesinti ise yaklaşık bir saatlik bir periyota yayıldı ve kullanıcılar alım satımlarında henüz herhangi bir aksaklık bildiriminde bulunmadı.

Bir diğer yandan OKX her ay, geçtiğimiz aylarda yaşanan FTX çöküşü sonrası birçok yatırımcının ve borsanın önemle yayınlanmasını istediği, kullanıcılarının platformun iddia ettiği miktarda kripto para birimi tuttuğunu doğrulamasına olanak tanıyan aylık Rezerv Kanıtı(PoR) raporunu yayınlıyor. Dev kripto para borsasının son yayınladığı dördüncü rapor, 20 Şubat 2023 tarihinde yayınladı ve raporlar, borsanın Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether’de (USDT) 8.6 milyar dolar değerinde temiz varlıklara sahip olduğunu bizlere gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir