Xiaomi Pad 6 serisi, Xiaomi 13 Ultra ile birlikte gelebilir

Çinli üretici Xiaomi, yakında piyasaya sürülecek olan yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 13 Ultra‘yı yakında tanıtacak. Cihaz birçok sertifika web sitesinde ortaya çıktı ve bazı temel özellikleri açığa çıkardı. Xiaomi 13 Ultra’nın firmanın gelecekteki etkinliğinde tanıtılacak tek şey olmadığı bildiriliyor. Xiaomi, akıllı telefonun yanı sıra Xiaomi Pad 6 serisini de tanıtmayı hedefliyor. Seri iki farklı cihazdan oluşacak; Xiaomi Pad 6 ve Xiaomi Pad 6 Pro.

Xiaomi Pad 6 serisi tabletlerin metal gövdelere ve küçük ekran çerçevelerine sahip olması bekleniyor, Pad 5 serisine benzer şekilde. Tabletlerin 2560 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip LCD panelleri ve 120Hz yenileme hızları olacağı söyleniyor. Pad 6 Pro, daha iyi kontrast ve renk için OLED ekran kullanabilir. Tabletler muhtemelen Qualcomm Snapdragon işlemcilerle güçlendirilecek, olası olarak Pad 6 için Snapdragon 870 veya Snapdragon 888, Pad Pro için ise Snapdragon 8 Gen 1 yonga setlerinin en güçlü adaylar olduğunu söyleyebiliriz. Tabletlerde ayrıca 8GB’a kadar RAM ve 256GB’a kadar dahili depolama olabilir.

Xiaomi Pad 6 serisi, Xiaomi 13 Ultra ile birlikte gelebilir

Xiaomi Pad 6 serisi tabletlerin 2023’ün ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şimdi ortaya atılan bir rapor, tabletlerin sözü edilen takvimde Xiaomi 13 Ultra ile birlikte tanıtılacağını iddia ediyor. Öte yandan Xiaomi Pad 6 Pro sadece Çin’de satışa sunulacak. Bu tabletlerin fiyatları henüz açıklanmadı, ancak pazardaki diğer Android tabletlerle rekabet edecek şekilde rekabetçi olması bekleniyor.

Xiaomi Pad 6 serisi tabletlerin sekiz megapiksel ön kamerası ve ana sensör ve ultra geniş açılı lensli çift arka kamera kurulumu olması bekleniyor. Tabletler, etkileyici bir müzik deneyimi için Harman Kardon tarafından ayarlanmış dört hoparlör de içerebilir. Wi-Fi, Bluetooth, GPS, USB Type-C portu ve yan monteli bir parmak izi tarayıcı da tabletlerde bulunabilir.

Xiaomi Pad serisinin erişilebilir olduğu Çin ve diğer pazarlarda, Android tabletlerin en popülerlerinden biri haline geldi. Xiaomi Pad 6 serisi, mükemmel donanım ve özellikleriyle firmanın bir başka başarılı ürünü olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir