Apple Magic Keyboard İçin Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı

Apple, Magic Keyboard modellerini etkileyen Bluetooth ile ilgili bir güvenlik açığını gidermek için önemli bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Güvenlik açığı, klavyeye fiziksel erişimi olan bir saldırganın Bluetooth trafiğini engellemesine olanak tanıyordu.

Apple, güncellemeyi 9 Ocak’ta sunduktan sonra yayınladığı bir destek belgesinde “Aksesuarlara fiziksel erişimi olan bir saldırgan, Bluetooth eşleştirme anahtarını ele geçirebilir ve Bluetooth trafiğini izleyebilir” diyor.

Magic Keyboard Firmware Güncellemesi 2.0.6 aşağıdaki modeller için mevcut:

  • Magic Keyboard
  • Magic Keyboard (2021)
  • Sayısal Tuş Takımlı Magic Keyboard
  • Touch ID’li Magic Keyboard
  • Touch ID ve Sayısal Tuş Takımlı Magic Keyboard

Magic Keyboard için donanım yazılımı güncellemeleri, klavyenin macOS, iOS, iPadOS veya tvOS çalıştıran bir aygıtla aktif olarak eşleştirilmesi durumunda arka planda otomatik olarak yüklenebiliyor. Mac’te klavyenizin donanım yazılımı sürümünü kontrol etmek için Sistem Ayarları > Bluetooth’a gidip klavyenin yanındaki “i” düğmesine dokunmanız yeterli.

Magic Keyboard ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürüldü ve tasarıma 2017 yılında sayısal bir tuş takımı eklendi. 2021 sonlarında Apple, Touch ID ve Lock Key desteğine sahip güncellenmiş Magic Keyboard modellerini piyasaya sürdü. Magic Keyboard’taki Touch ID, Mac’in kilidini açmak ve oturum açma bilgilerini doğrulamak gibi çeşitli görevleri yerine getiriyor. Diğer Apple ürünleri gibi Magic Keyboard’un da önümüzdeki dönemde USB-C bağlantısına sahip olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x