HAK-İŞ Genel Başkanı, üyelerine TROY’a geçmeleri çağrısında bulundu

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 850 bin üyelerine İsrail ile yakın ilişkileri bulunan banka kartı sistemleri yerine Türkiye’nin Ödeme Yöntemi’ne (TROY) geçmeleri çağrısında bulundu.

Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, “7 Ekim’den bu yana Filistin’de hiçbir kutsalı ve ahlakı olmayan, çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden soykırım yapan İsrail’i şiddetle kınadığını” bildirdi.

HAK-İŞ olarak Filistinlilerin yanında olacaklarını belirten Arslan, İsrail’in katliamlarına sessiz kalan ve destekleyenlere karşı bazı inisiyatifler geliştirdiklerini ifade etti.

Arslan, üyelerinin katılımıyla başlattıkları insani yardım kampanyasıyla topladıkları bağışları en kısa sürede Gazze’ye ulaştıracaklarını bildirerek Filistin’i destekleme ve Filistin’deki katliamlara karşı ortak bir tavır almaları konusunda uluslararası sendikal hareketlere çağrıda bulundu.

İsrail devleti ile yakın ilişkide olan banka kartı sistemleri yerine yerli ve milli ödeme sistemi TROY’u kullanmaları için 850 bin üyelerine çağrı yapan Arslan, Bankalararası Kart Merkezi tarafından kurulan ve işletilen TROY’un banka ve elektronik para kuruluşu olarak 55 üyesinin bulunduğunu bildirdi.

Arslan, TROY logolu kartların yurt içinde tüm ATM, POS ve e-ticaret işlemlerinde kullanılabildiğini ve dünyanın 180 ülkesinde de geçerliliği bulunduğunu belirtti.

TROY kartlar ile bankaların anlaşmalı olduğu iş yerlerinde taksit yapılıp puan kazanılabildiğini işaret eden Arslan şunları kaydetti:

“Üyelerimizin mevcut kartlarını TROY kartla değiştirmek için herhangi bir ücret ödemesine gerek bulunmamaktadır. Bankalar, TROY kart taleplerini karşılamak zorundadır ve üyelerimizin herhangi bir hak kaybı olmayacaktır. HAK-İŞ olarak üye sendikalarımıza, sendikalarımızın çalışanlarına, 850 bin üyemize, üyelerimizin ailelerine ve milletimize Gazze’de yaşanan vahşet ve soykırıma karşı durmak adına diğer kart sistemleriyle eşit imkanlara sahip olan yerli ve milli sistemimiz TROY’a geçiş yapmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz. Bu konuda ilk adımı da HAK-İŞ çalışanları atmış ve TROY karta en kısa zamanda geçmiş olacaktır. Haydi, büyük HAK-İŞ ailesi, hassasiyetinize güveniyoruz. Yerli ve milli ödeme sistemimiz TROY ile Gazzeli kardeşlerimizin yanında olalım. Kartınız hangisi olursa olsun, sağ alt köşesinde TROY olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x