İddia: Hakim polislerle okul bastı, 3 öğrenciyi gözaltına aldırdı

Mardin’de bir öğretmenle kendisine küfrettiğini iddia ettiği 3 öğrenci arasında tartışma yaşandı. Öğretmenin olayı hâkim eşine söylediği, hakimin de olayın ardından 5 polis aracıyla okula giderek öğrencileri gözaltına aldırdığı iddia edildi.

Medyascope’tan Ferit Aslan’ın haberine göre, Mardin’deki bir imam hatip ortaokulunda öğretmen olan N.K. ile 3 öğrenci arasında tartışma yaşandı. Öğretmen, öğrencilerle yaşadığı tartışmayı hakim olan eşine haber verdi. Bunun üzerine Mardin Adliyesi’nde görevli H.Y., 5 polis aracı eşliğinde okula gitti ve okul yönetimiyle görüştü.

H.Y.’nin 3 öğrenciyi okul çıkışında gözaltına aldırdığı ve adliyede ifadelerini aldıktan sonra serbest bıraktığı iddia edildi.

BARO BAŞKANI ELİK: GÖZALTI İŞLEMİ DOĞRU DEĞİL, TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Mardin Baro Başkanı İsmail Elik, yaşanan olaya tepki göstererek, çocuklara yönelik gözaltı işleminin kabul edilemeyeceğini söyledi.

Çocukların Kürtçe ve Arapça küfrettiği iddialarını değerlendiren Elik, şunları söyledi:

“İddiaya göre çocuklardan birinin küfrettiği söyleniyor. Bir öğretmenin çocukları gözaltına aldırması kabul edilecek bir davranış değildir. Emniyetin böyle bir olay nedeniyle çocukları gözaltına aldırıp ifadelerini alması da doğru değil. Eğer öğretmenin eşi hakim olmasaydı bunlar yapılacak mıydı? Çocuklara yapılan bu muameleyi kabul etmiyoruz ve olayın takipçisi olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x