Uzman Görüşü: Haftaya Bu 3 Altcoin Alınır!

Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere birçok kripto para, mevcut piyasa rallisinin ortasında sistematik olarak yeni direnç seviyelerini test ediyor ve zorluyor. Bu durum, daha az bilinen altcoin’lerin değer artışları için bir fırsat yarattı. Özellikle, sağlam temellere ve umut verici teknik göstergelere sahip altcoin projeleri ilgi görüyor. Altta yatan Blockchain mimarilerinde devam eden geliştirmeler, yatırım topluluğundaki bu iyimser duyguya katkı sağlıyor. Kripto uzmanı Elmaz Sabovic, önümüzdeki hafta için kâr potansiyeli olan 3 altcoin’i seçti.

İlk sıradaki altcoin: Cardano (ADA)

Cardano (ADA) yılbaşından bugüne %50,74’lük kayda değer bir artış yaşadı. Yalnızca geçtiğimiz ay %51,19’luk pozitif bir değişim gördü. Bu artış, yatırımcıların stake ödülleri karşılığında stake edebilecekleri yerel tokenına yönelik artan talebe bağlanıyor. StakingRewards’ın verilerine göre ADA, kripto paralar arasında Staking Piyasa Değeri açısından üçüncü konumda. Cardano ağı, 17 Kasım itibarıyla toplam 8,49 milyar dolarlık bir stake değerine sahip.

ADA şu anda 0,37 dolardan işlem görüyor. Bu, son 24 saatte %6,28 ve geçtiğimiz hafta %2,03’lük bir düşüş işaret ediyor. Bununla birlikte, önceki 30 gün içinde %51,19’luk kayda değer bir artış gösterdi.

Cardano 1 aylık fiyat grafiği

İkinci sırada Ripple (XRP) geliyor

Bu haftanın üç seçimi arasında, XRP (XRP) en yüksek piyasa değerine sahip. Altcoin, önceki ay güçlü performans sergiledi. CryptoinsightUK analisti, XRP’nin alçalan trend çizgisinin üzerine çıkması halinde, short kapatma ve stop-loss tetikleyicileriyle tetiklenen potansiyel bir hızlı yükseliş öngörüyor. Yanlış bir zaman dilimi tahminine rağmen, yükseliş eğilimi ve kaldıraçlı short’ları kapama ihtiyacı, 17 Kasım’daki paylaşımına göre 0,89 ila 1,35 dolar hedef aralığına hızlı bir artış beklentisini destekliyor.

Olası XRP fiyat hedef aralığı. Kaynak: CryptoinsightUK

Yazı sırasında XRP, son 24 saat içinde %4,28’lik bir düşüş göstererek 0,62 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, aylık %26,07’lik etkileyici bir pozitif değişim yaşadı.

XRP 1 aylık fiyat grafiği

Son sıradaki altcoin: Polygon (MATIC)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere MATIC, önceki 30 gün içinde fiyatında kayda değer bir artış gösterdi. Böylece, bir başka güçlü performans olarak öne çıkıyor. Bu dönemde altcoin fiyatı 0,51 dolardan 0,83 dolara yükseldi. Bu arada, 15 Kasım’da Polygon’un Proof of Stake (PoS) sistemi 6,17 milyon işlem gerçekleştirdi. Böylece, Ekim 2021’den bu yana en yüksek günlük işlem hacmine ulaştı. Today in Polygon, yaptığı bir paylaşımla bu gelişmeyi vurguladı.

Polygon PoS’ta 15 Kasım’da gerçekleştirilen işlem miktarı. Kaynak: Today in Polygon

Bu durum, token’ın olumlu hissiyatının ve artan yatırımcı iyimserliğinin altını çiziyor. Yazı sırasında altcoin fiyatı 0,85 dolar seviyesinde. Bu da son 24 saatlik zaman diliminde %6,85’lik bir düşüşü yansıtıyor. Bu, %63,32’lik etkileyici bir 30 günlük artış eğilimiyle tezat oluşturuyor.

MATIC 1 aylık fiyat değişimi

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x